Kontakta oss

Hitta en medarbetare

Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Hem » Kontakta oss

Älvsby folkhögskola

Nygrensvägen 28
942 33 Älvsbyn

Adress

Älvsby Folkhögskola
Nygrensvägen 28
942 33 Älvsbyn

Skolans Öppettider

Måndag-fredag kl 07.30-16.00

ReceptionENS ÖPPETTIDER

Måndag-torsdag: 8.00-15.00
Fredag: 8.00-14.00

Telefon

0929-723 00 växel
0929-723 30 reception

Journummer Vaktmästare

070-308 12 25

Faktureringsadress

Swish

123 614 25 41

Administration

Marie Östlund

Marie Östlund

Reception

marie.ostlund@alvsbyfolkhogskola.nu

0929-723 30 samt 070-327 13 30

Ulf Karlsson

Ulf Karlsson

Rektor

ulf.g.karlsson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-370 20 41

Eva Lestander

Eva Lestander

Konstkonsulent, kommunikatör

eva.lestander@alvsbyfolkhogskola.nu

070-530 84 80

Louise Viklund

Louise Viklund

Administratör

louise.viklund@alvsbyfolkhogskola.nu

0929-723 09

Carina Lundgren

Carina Lundgren

Administratör

carina.lundgren@alvsbyfolkhogskola.nu

0929-723 30 samt 070-327 13 30

Leif Wiklund

Leif Wiklund

Kursutv kyrkliga utbildningar, kommunikatör

leif.wiklund@alvsbyfolkhogskola.nu

073-817 40 40

Lärare

Agneta Eklund

Agneta Eklund

Lärare allmän kurs

agneta.eklund@alvsbyfolkhogskola.nu

070-357 23 08

Annika Eriksson

Annika Eriksson

Lärare vårdbiträdesutbildningen

annika.eriksson@alvsbyfolkhogskola.nu

073-827 58 35

Eva-Lotta Kindblom Gustavsson

Eva-Lotta Kindblom Gustavsson

Lärare möbellinjen

eva-lotta.kindblomgustavsson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-527 66 18

Leine Norén

Leine Norén

Enhetsledare, lärare allmän kurs

leine.noren@alvsbyfolkhogskola.nu

070-320 16 61

Lena Tougoumova

Lena Tougoumova

Lärare allmän kurs

lena.tougoumova@alvsbyfolkhogskola.nu

073-054 11 45

Lisette Larsson

Lisette Larsson

Lärare allmän kurs

lisette.larsson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-255 58 43

Malin Lundman

Malin Lundman

Lärare vårdbiträdesutbildningen

malin.lundman@alvsbyfolkhogskola.nu

070-527 66 18

Malin Nyström

Malin Nyström

Enhetsledare, lärare möbellinjen

malin.nystrom@alvsbyfolkhogskola.nu

073-044 56 26

Maria Öqvist

Maria Öqvist

Lärare allmän kurs

maria.oqvist@alvsbyfolkhogskola.nu

070-224 77 54

Matilda Wiklund

Matilda Wiklund

Lärare allmän kurs, kursutvecklare internationella utbildningar

matilda.wiklund@alvsbyfolkhogskola.nu

070-322 88 52

Tomas Marklund

Tomas Marklund

Lärare allmän kurs

tomas.marklund@alvsbyfolkhogskola.nu

073-025 98 97

Kyrkteamet

Antti Miettinen

Antti Miettinen

Teolog, kursutvecklare

Bo Eriksson

Bo Eriksson

Skolpräst, kursutvecklare och lärare

bo.eriksson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-290 98 75

Inger Nilsson

Inger Nilsson

Enhetsledare, kursutvecklare, samtalsterapeut, arbetshandledare

inger.nilsson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-316 82 78

Leif Wiklund

Leif Wiklund

Kursutv kyrkliga utbildningar, kommunikatör

leif.wiklund@alvsbyfolkhogskola.nu

073-817 40 40

Matilda Wiklund

Matilda Wiklund

Lärare allmän kurs, kursutvecklare internationella utbildningar

matilda.wiklund@alvsbyfolkhogskola.nu

070-322 88 52

Kultur

Eva Lestander

Eva Lestander

Konstkonsulent, kommunikatör

eva.lestander@alvsbyfolkhogskola.nu

070-530 84 80

Monica Johansson

Monica Johansson

Enhetsledare kultur och idrott

monica.johansson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-567 40 99

Idrott

Claes Turesson

Claes Turesson

Idrottskonsulent

claes.turesson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-397 56 46

Monica Johansson

Monica Johansson

Enhetsledare kultur och idrott

monica.johansson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-567 40 99

Restaurang

Restaurangköket
0929-723 21
koket@afhs.nu

Anna-Karin Sundman

Anna-Karin Sundman

Enhetsledare köket

koket@alvsbyfolkhogskola.nu

072-718 23 67

Margareta Karlsson

Margareta Karlsson

Ekonomibiträde

koket@alvsbyfolkhogskola.nu

070-656 36 18

Maria Tyni

Maria Tyni

Kock

koket@alvsbyfolkhogskola.nu

070-654 24 88

Victoria Nordlund

Victoria Nordlund

Ekonomibiträde

koket@alvsbyfolkhogskola.nu

0929-723 21

Fastighet och service

Jourtelefon vaktmästare
070-308 12 25

Benny Persson

Benny Persson

Vaktmästare

info@alvsbyfolkhogskola.se

0929-723 30

Johannes Wiklund

Johannes Wiklund

Enhetsledare Fastighet och service

johannes.wiklund@alvsbyfolkhogskola.nu

070-688 48 38

Koba Gureshidze

Koba Gureshidze

Vaktmästare

koba.gureshidze@alvsbyfolkhogskola.nu

070-785 94 49

Micael Larsson

Micael Larsson

Vaktmästare

micael.larsson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-555 57 31

Mona Larsson

Mona Larsson

Lokalvårdare

mona.larsson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-233 66 68

Susanne Jonsson

Susanne Jonsson

Lokalvårdare

susanne.jonsson@alvsbyfolkhogskola.nu

070-559 33 95